המלווה שלך עשוי לדרוש רשמיות אחרות כדי לאשר את הכנסותיך ואת יכולתך לשלם את סכום ההלוואה. המלווה שלך עשוי לבקש הצהרות בנק ומידע על חשבונות ההשקעה והפנסיה שלך.

חתם שותף

הוא מי שיש לו הכנסה יציבה, יחס מינוף נמוך ואשראי טוב כדי לזכות בהלוואת משכנתא. החותמים מתווספים לבקשות משכנתא ולמסמכי הלוואה אחרים כהבטחה לאחריות להלוואה, ולא כזכויות בנכס. חלק מהמלווים ותוכניות ההלוואות מחייבים את החותמים המשותפים להיות בן משפחה קרוב, כמו הורים, סבים וסבתות או אחים.

חותם משותף שונה מחייב משותף בכך שאין לו כל אינטרס בעלות בנכס. זה הכרחי כדי למנוע אינטרס למכור את הנכס ליזם או סוכן נדל"ן שיש לו שליטה בשטר הקניין. לווה משכנתא יכול להיות הורה שרוצה שילדו הבוגר יגור בבית.

תוכנית רוכשי דירות משתלמת מחייבת אותך לשים סכום מסוים על הנכס, לעבור קורס רכישת דירות ולבצע ביטוח משכנתא. כאשר לוקחים משכנתא, עליכם להכניס לתוכה את כל המשאבים הכספיים.

אם יש לך כסף לבצע את התשלומים

אתה יכול להיות זכאי להלוואה חדשה או למחזר את הבית הנוכחי שלך. ניתן להשתמש בהכנסות מביטוח לאומי, פנסיה ונכות לטווח הארוך לקבלת הלוואות משכנתא. משכנתא הפוכה מאפשרת לקשישים לגשת להון אם התשלומים החודשיים שלהם מתבצעים בעצמם.

כאשר המשכנתא הפוכה מגיעה

הלווה כבר לא גר בבית, בין אם הם עברו, עברו להתגורר בבית אבות סיעודי או בבית אבות, או שנפטרו. עם משכנתא הפוכה, רק לווה אחד צריך להיות בן 62 ומעלה בכדי לזכות. המצב המתואר לעיל חל גם על תושבים אחרים בבית, כולל ילדיו הבוגרים של הלווה.

אם הבנק מחזיר את המשכנתא ההפוכה

בן המשפחה יכול לשמור על הכסף שהוחזר גם אם בעל הבית המבוגר זכאי למדיקייד. משכנתא הפוכה יכולה להשפיע גם על הטבות ממשלתיות אחרות מכיוון שתשלומי משכנתא הפוכה אינם נחשבים כהכנסה אם הם מוציאים לטיפול באותו חודש בו הם נלקחים.

כדי להעפיל בתוכנית HomeReady למשכנתא, עליך לקנות בית מגורים ראשי (לא בית נופש או נכס להשקעה). תוכנית HomeReady מאפשרת חישוב ההכנסה של בני הבית ללא הלוואות (מבוגרים וילדים).

אחד ממוצרי המשכנתא הפופולריים ביותר לקשישים הוא הלוואות משכנתא הפוכה. זה נקרא גם משכנתא להמרת בית (HECM) והוא נתמך על ידי מינהל השיכון הפדרלי (FHA).

אם לא ניתן להבטיח טיפול ביתי ובריאות הקשישים מחייבת את האדם לעבור בזמן הקרוב לדיור מוגן או לבית אבות מוסמך

יתכן שמשכנתא הפוכה אינה האופציה הטובה ביותר. זו יכולה להיות אפשרות קיימא אם המשפחה יכולה לספק טיפול מספיק בכדי לאפשר לקשישים לגור בביתם ואת הכנסות מהמשכנתא ההפוכה ניתן לשלם עבור טיפול ביתי או מעון יום למבוגרים. כללי משכנתא הפוכים מחייבים כי יש למכור את הנכס אם הבעלים התגורר בנכס לפחות 12 חודשים רצופים.

הלוואות מסורתיות נוטות להיות זולות לטווח הארוך

עם פחות עמלות נוספות ושיעורים טובים יותר, אך דורשות מקדמה טובה ודירוג אשראי טוב. קל יותר להשיג הלוואות מבוטחות ממשלתיות אם ההכנסה שלך נמוכה, אתה גרוע, יש לך היסטוריית אשראי קצרה או שאינם מספיקים למקדמה משמעותית. משכנתא למשך 15 שנים מציעה שיעור טוב יותר, והמלון קצר יותר עבור מלווים בסיכון נמוך יותר.

בגלל היעדר היסטוריית אשראי וכללי ההלוואות המחמירים להלוואות סטודנטים רבות, כמעט בלתי אפשרי לקבל עבורם משכנתא. הדרך היחידה לאשר הלוואת משכנתא היא לחתום עליה.

אם הורה בוחר הלוואה בריבית נמוכה, הילד הופך למעשה למלווה המשכנתא, וההורה נהנה מהתשלום החודשי. אם ברירת המחדל של ילדך היא, אתה עדיין אחראי על כתיבת הצ'ק למלווה.

אם אחד ההורים ישלם את המשכנתא בשיתוף

הילד יכול היה לשלם בתשלומים, וכדאי האשראי של ההורים עלולים לסבול באותה מידה כמו הילדים. ובכל זאת, חלק מהמלווים במשכנתא יאפשרו מקדמה למגורים עיקריים המורכבת ממזומן, מתנות או דרישות אחרות. אם רכישת בית של הורה או השקעת בית שנייה מחייבת מקדמה גדולה, יתכן שהם אינם זכאים למשכנתא ראשונה נדיבה, כגון הלוואה המגובה על ידי מינהל השיכון הפדרלי (FHA). זכור שיש לך עדיין חובות אחזקה אם ביטלת את תשלום המשכנתא החודשי שלך. עליכם להמשיך בתחזוקת הבית, לשלם את ארנונה ולכסות את עלויות הביטוח.

ודא שאתה יכול לנהל את התשלומים החודשיים שאתה מקבל מההלוואה שלך

תשלום המשכנתא החודשי שלך הוא 50,000 $ (קרן בתוספת ריבית 4% שנותרה במשך 10 השנים הנותרות לתקופת כהונך) בתוספת 5,623 $ (מיסים וביטוחים). התשלומים החודשיים שלך יעלו אם תיקח שיעור נמוך יותר או שיהיה לך תקופת משכנתא ארוכה יותר.

ההחזר החודשי של המשכנתא ובניית היסטוריית אשראי טובה יותר יאפשרו להם למחזר את ההלוואה איתך או לחתום עליה בכוחות עצמם

אתה גם חוסך כי הריבית תהיה נמוכה יותר מאשר כשקנית את הבית. משכנתא הפוכה היא סוג מיוחד של משכנתא לקשישים מעל גיל 62 שצריכים לכסות את יוקר המחיה שלהם.

חוב המשכנתא המוגבר בקרב בעלי בתים מבוגרים מהווה סיבה נוספת להימנע מפירעון חובות משכנתא (HELOC) והבטחת מגורים ראשיים, כדי לחסוך יותר לרכבים פיננסיים אחרים, הכנסה פנויה או צרכים אחרים.

כפי שתועד בדו"ח המבוגרים המבוגרים יותר של שיכון אמריקה משנת 2019

שיעור בעלי בתים מבוגרים עם חובות המשכנתא וכמות החוב גדל עם הזמן. בין השנים 1989 – 2016, שיעור המבוגרים עם משכנתא הוכפל יותר מ -17% ל -43%, והיחס החציוני של חוב המשכנתא לערך שולש (איור 1). לדוגמא, 40% מבעלי הדירות הבוגרות המבוגרות יותר עם משכנתא בשנת 2017 הוטלו עלויות דיור והוציאו יותר מ -30% מהכנסתם על דיור, לעומת 16% ללא חוב משכנתא.

למידע מורחב על משכנתא למבוגרים עליך לבקר ב- icon-m.co.il